hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Anděl Strážný chrání životy! Aneb jak je důležitá každá minuta…

Čtyřiaosmdesátiletá Miluše je čiperná dáma, ale ve svém věku již potřebuje pomoc. Přeje si žít doma, v bytě v Kamenickém Šenově, kde je zvyklá už čtyřicet let. Stěhování ke svým dětem do dalekého města odmítla, ve vysokém věku takové změny nejsou jednoduché. Díky celorepublikové službě nepřetržité tísňové péče od Anděla Strážného, z.ú. tu možnost má, využívá ji už druhým rokem. Zažádala si o Tipec, monitorovací zařízení s SOS tlačítkem. „Když jsem si přečetla článek o tomto zařízení v novinách Kamenického Šenova, tak jsem měla jasno! Do té doby jsem netušila, že něco takového existuje. Vždyť mi to může zachránit život.“ říká seniorka.

A tak se i stalo..

Před třemi týdny se jí doma udělalo zle a upadla na zem. Nemohla ani vstát. Naštěstí měla na ruce Tipec, a ihned zmáčkla tlačítko SOS. Dispečerky Anděla Strážného neváhaly a okamžitě jí volaly záchranku. S ní přijela i výjezdová služba, u které má paní uloženy klíče, kdyby se jí něco přihodilo. V nemocnici v České Lípě se dali okamžitě do práce, operovali jí prasklý vřed. Lékaři jí po probuzení z narkózy sdělili, že šlo doslova o minuty. Paní Miluška si díky své předvídavosti a nepřetržité tísňové péči Anděla Strážného prodloužila život. 

Jak funguje monitorovací zařízení TIPEC

Tipec je přístroj pro seniory či handicapované, kteří žijí sami nebo v domově s pečovatelskou službou bez trvalé péče. Pro lidi, u kterých je velké riziko pádů, jejich zdravotní stav se zhoršuje nebo chtějí mít jistotu, že pomoc je vždy na dosah. 

 

Klient ho nosí na ruce, je velmi jednoduchý na obsluhu. SOS tlačítko je napojeno na dispečink tísňové péče Anděla Strážného, společná komunikace probíhá přes hlasitý reproduktor. Tipec automaticky detekuje pád. „Kdybych upadla, hned mi budou volat děvčata z dispečinku, jestli jsem v pořádku. A kdyby se mi udělalo nevolno, tak můžu zmáčknout SOS tlačítko a ozvou se. Už jsem ho párkrát omylem zmáčkla a hned se mi z krabičky někdo ozval,“ doplňuje s úsměvem paní Miluška.


Zařízení Tipec automaticky detekuje i nepohyb. Paní Miluše si ho večer dává na krk. „Když si sednu k televizi, nebo se dlouho začtu do novin, tak už mi volají, proč se nehýbu. Takže když to mám na krku, tak s tím občas zamávám a dávám tím znamení, aby mi nemusela děvčata zbytečně volat. Takhle mě hlídají,“ upřesňuje seniorka.

Paní Miluše využívá i Povídavou linku. „Funguje to tak, že mi děvčata vždycky ve středu zavolají a jen tak si povídáme o tom, co mě zrovna napadne,“ dodává s tím, že si má aspoň s kým popovídat.  

Také by se Vám nebo Vašim blízkým hodila tísňová péče? 

Anděl Strážný zařízení půjčuje zdarma a první měsíc služby je také zdarma. Následně měsíční provoz služby stojí od 450 do 550 Kč.  Pro více informací můžete volat na bezplatnou telefonní linku, která běží NONSTOP:  +420 800 603 030.  Nebo napište na e-mailovou adresu poptavka@andelstrazny.eu. Mnoho dalších informací také naleznete na webových stránkách: www.andelstrazny.eu