hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Beskydské centrum duševního zdraví slaví 1. narozeniny!

 

Charita_Logo_BCDZ.png

Je tomu již rok, co k 1. 7. 2020 zahájilo svou činnost Beskydské centrum duševního zdraví. Toto středisko mohlo vzniknout o díky spolupráci Charity Frýdek-Místek a Nemocnice ve Frýdku-Místku, díky velkému nasazení, práci a téměř nezlomnosti pracovníků obou organizací, stejně jako díky podpoře města Frýdek-Místek a Moravskoslezského kraje.

Pro Beskydské centrum duševního zdraví, zaměřující se na pomoc lidem se závažným duševním onemocněním, to byl rok náročný, pestrý, rok plný překážek, ale i dobře vykonané práce a potvrzení smyslu toho, co dělají. Uplynulý rok nám přinesl nové možnosti, nové zkušenosti a také spoustu profesních a také nemálo byrokratických výzev.

Toto centrum, které působí na území pokrývající téměř celý okres Frýdek-Místek, je určené pro dospělé osoby do 65 let věku, naplňující znaky schizofrenie a poruchy s bludy, poruchy nálad, jako jsou deprese a bipolární poruchy, obsedantně nutkavé poruchy a specifické poruchy osobnosti, které mají problémy v běžném fungování a zvládání každodenních činností. Cílem je především zvýšit kvalitu života těchto osob, předcházet jejich hospitalizacím, popřípadě navrátit osoby hospitalizované zpátky do běžného života a být jejich průvodci na cestě zotavení (způsob, jak žít spokojený, nadějeplný a přínosný život přes omezení způsobená nemocí).

Uplynulý rok tak byl plný očekávání, poznávání, byl to rok, během kterého jsme pracovali nejen s klienty, ale také sami se sebou a mezi sebou. Náš multidisciplinární tým, složený ze sociálních pracovníků, lékařů, sester, peer konzultanta a psychologa, poskytuje každému klientovi současně péči zdravotní i péči sociální.  A právě díky spolupráci tohoto týmu, jsme měli možnost pomoci celé řadě klientů, a stát se u mnohých i za tak krátkou dobu pozitivní součástí jejich životních příběhů. Snažili jsme se je vést především k víře ve vlastní schopnosti, k hledání smysluplných rolí a činností v jejich životě. Tento zcela individuální, partnerský a respektující přístup tak vytvořil důvěrné prostředí, v rámci kterého se může klient cítit bezpečně. Těší nás to, protože naše práce stojí především na jejich důvěře v nás. Ohlasy mnohých klientů k naší činnosti přitom dokazují, že tu jejich jsme si získali. Velmi si toho vážíme a věříme v úspěšnou spolupráci nejen s klienty, ale i s ostatními spolupracujícími službami a subjekty a také mezi zaměstnanci samotnými i v následujících letech.

Tímto také přejeme našemu Beskydskému centru duševního zdraví vše nejlepší a úspěšné vykročení do dalších let.

Logo_CHARITA FM (003).png              Charita_BCDZ foto.jpg