hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Jaká bude Tříkrálová sbírka?

Tak to je asi otázka, na kterou nikdo neznáme přesnou odpověď. „Všechno připravujeme tak, aby mohla sbírka proběhnout, jako tomu bylo dříve v minulosti, tedy i s koledníky,“ líčí koordinátorka Tříkrálové sbírky v Charitě Frýdek-Místek Silvie Vojkovská, „Chystáme pokladničky, tašky s cukříky a kalendáříky pro dárce, drobné dárky a něco na zub pro koledníky. Koledování bude probíhat, tedy pokud to situace umožní, od 1. do 16. ledna 2022.“ Po stejnou dobu bude možné přispět v rámci Tříkrálové sbírky také do statických pokladniček, které budou rozmístěny stejně jako loni v kostelích, úřadech, informačních centrech, některých obchodech, lékárnách, apod. „Seznam míst bude v lednu na našich webových stránkách a bude průběžně aktualizován. Tato možnost se loni osvědčila a bude určena pro ty, kdo budou chtít přispět přímo do pokladničky ve své obci nebo městě a koledníky nepotkají nebo koledníci nebudou moci vůbec vyjít.“ doplňuje Vojkovská. Další z novinek, kterou přinesl loňský covidový ročník a která bude pokračovat i v příštím roce, je možnost využít možnost bezhotovostního příspěvku do sbírky, a to buďto přes platební bránu na webu Tříkrálové sbírky nebo platbou přímo na účet s využitím VS pro frýdeckomísteckou Charitu. Tato možnost bude až do konce ledna 2022.

A jak Charita Frýdek-Místek získané prostředky využije. „Záměry na využití Tříkrálové sbírky jsou podobné jako v minulosti. Podpoříme jimi rozvoj a provoz mobilní hospicové péče naší Salvie a doučování v sociálně potřebných rodinách. Část prostředků půjde na spolufinancování nákupu potřebných automobilů pro terénní služby, tak aby se naše pracovnice bezpečně dostaly ke svým klientům. Zbytek pak použijeme na plánovanou rekonstrukci v Domově pokojného stáří a zřízení tréninkového bytu pro lidi s duševním onemocněním.“ nastiňuje ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek.

Pokud by se chtěl kdokoli zapojit do koledování nebo organizace Tříkrálové sbírky a osobně se tak účastnit této tradiční a největší sbírkové akce, bude více než vítán a neodejde s prázdnou.

Kontakt na koordinátorku za Charitu Frýdek-Místek Silvii Vojkovskou je silvie.vojkovska@charitafm.cz, 733 741 564. Děkujeme.

 

Charita_logo.jpg     Charita_tříkrálová_sbírka_koledníci.jpg