hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Kampaň s názvem Zkrotíme energie

Ministerstvo práce a sociálních věcí společně s Ministerstvem životního prostředí připravili ucelený informační systém, který nabízí přehledné informace o možnostech úspor energie či finančních příspěvků státu. Jde o pomoc domácnostem efektivně snižovat náklady na energie. Kampaň s názvem Zkrotíme energie, by měla veřejnosti pomoci překonat letošní strmý růst cen energii.

Od 1. 11. 2022 Úřad práce České republiky také nabízí na všech svých kontaktních pobočkách v této oblasti poradenství, které má za úkol informovat občany o tom, jak šetřit energie jednoduše a hned, jak si co nejlépe zajistit energetické služby a o způsob, kterým ušetřit na energiích díky renovaci budov prostřednictvím programu Nová zelená úsporám Light.

Zmiňovaný program Nová zelená úsporám Light je určen pro jednoduchá aktuální opatření přinášející úspory energii nejvíce zranitelným skupinám obyvatel – seniorům, osobám pobírajícím invalidní důchod 3. stupně a domácnostem s nárokem na příspěvek na bydlení. V programu je možno získat podporu až 150 000,-Kč na jeden rodinný dům. Příjem žádostí bude zahájen 9. 1. 2023.

Na co lze například žádat?

  • Zateplení fasády
  • Zateplení stropu
  • Zateplení střechy
  • Zateplení podlahy
  • Výměna oken
  • Výměna vchodových dveří

 

Bližší informace ohledně možných úspor nákladů v domácnosti naleznete na www.zkrotimeenergie.cz, www.novazelenausporam.cz, příp. Vám je podají zaměstnanci Úřadu práce České republiky.