hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Městské jesle slavily Den rodiny

Ve středu 15. 5. 2024 se v našich jeslích pořádala akce pod názvem Den rodiny. Účastníky této akce byl nejen personál zařízení, ale především děti a jejich rodiče. Celá akce, díky krásnému slunečnému počasí, probíhala v zahradní části našeho areálu jeslí.

Hlavním a zároveň zahajujícím aktem odpoledního programu byla předem připravená vystoupení jednotlivých dětských skupin. Děti si společně s pečujícími osobami přichystaly pro své rodiče vystoupení v podobně zazpívaných písniček, doprovázených pohybovými a tanečními prvky. Tato vystoupení byla zakončena předáním vyrobených kytiček dětí svým rodičům, což jistě potěšilo každého z nich. Po vystoupení následovala volná zábava, při které si děti společně se svými rodiči zahráli hry, vytvořili nejrůznější výrobky z papíru a ozdobili perníčky ve tvaru srdce cukrovou polevou.

V průběhu této akce měly děti možnost využít nejen malování na obličej, ale také nezapomenutelnou jízdu na poníkovi, což jim ještě více zpestřilo zábavný program a vykouzlilo úsměv na tváři. Celá akce se podle nás díky nádhernému počasí, dobře zorganizovanému programu, a především hojné účasti rodičů a dětí nesmírně vydařila. Radost v dětských očích, spokojenost a chvála rodičů byla všem zaměstnancům tou největší odměnou.

Jesle Frýdek-Místek na ulici Brožíkova 40 mají registrované 3 dětské skupiny pro 18 dětí. Celkem tedy naše zařízení navštěvuje 54 dětí. Zřizovatelem Jeslí je již 31 let Statutární město Frýdek-Místek. Naše organizace nabízí rodičům služby pro děti od 1 roku do 3 let. Zařízení má tedy dlouholetou tradici a rodiče vědí, že je u nás dětem poskytována kvalitní péče a rozvoj jejich dovedností, znalostí i kreativity. Stravování dětí zajišťujeme vlastní moderní kuchyní a specializujeme se také na určité formy diet pro děti s nejčastějšími intolerancemi jako jsou mimo jiné např. lepek. Naše služby nabízíme i těm, kteří pobírají rodičovský příspěvek a mohou využít naše služby v počtu 92 hodin v kalendářním měsíci, aniž by o tento příspěvek přišli. Děti tak mohou do jeslí docházet jen některé dny v týdnu nebo pravidelně každodenně. Rodiče tak s naší pomocí mohou snadněji skloubit svůj rodinný a profesní život. Výhoda pro rodiče je také to, že děti přijímáme průběžně i během celého kalendářního roku.

 

Mgr. Jana Kocichová, ředitelka a kolektiv zaměstnanců Jesle, Frýdek-Místek, p. o.

 

Jesle_foto_4.jpg

Jesle_foto_2.jpg

 Jesle_foto_1.jpg

Jesle_foto_3.jpg

Jesle_foto_5.jpg