hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Občanská poradna informuje - "Milostivé léto" usnadní zaplacení dluhu vůči státu

Centrum nové naděje – občanská poradna informuje občany o schválení tzv.: „Milostivého léta“. V době od 28. října 2021 a až do 28. ledna 2022 mají lidé jedinečnou a časově omezenou možnost, jak se za lepších podmínek vypořádat s některými dluhy. Nesplacené závazky, které za mnoho let narostly na několikanásobky původního dluhu, půjde tedy vyřešit během tří měsíců za zvýhodněných podmínek.

V rámci „Milostivého léta“ budou lidem, kteří spadli kvůli dluhům u státních institucí do exekucí, odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále. Díky „Milostivému létu“ tak mohou lidé snadněji ukončit stovky tisíc exekucí z důvodu tzv.: veřejnoprávních dluhů. Na dlužníkovi tak bude pouze zaplatit jistinu a pak ještě odměnu exekutorovi za uzavření exekuce. Splněním těchto podmínek bude exekuce zastavena a ukončena.

Jaké jsou podmínky?

Dlužíte na zdravotním pojištění, pokutách za černé jízdy, nájmu v obecním bytě, elektřině, za televizní nebo rozhlasový poplatek, na daních apod? Dluh je již vymáhán exekutorem?

•   V období od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022 splatíte exekutorovi celou jistinu (původní dlužnou částku) a jednorázový poplatek 907,50,-Kč.

•   Sdělíte exekutorovi, že chcete využít „milostivého léta“ (chcete, aby postupoval podle zákona č. 286/2021 Sb., část 2, čl. IV, bodu 25).

 

Pokud myslíte, že můžete splňovat podmínky pro využití „Milostivého léta“ můžeme v Občanské poradně pomoci s postupem, který povede k využití této mimořádné příležitosti. Pomoc je anonymní a bezplatná. Poradna je otevřená v době: PO-ČT, v době od 8:00 do 16:00 hodin. Objednat se můžete předem na tel: 773 173 604 nebo prostřednictvím emailu: cnnfm.@cnnfm.cz, nebo využijte náš web s chatem: www.cnnfm.cz.