hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

MILOSTIVÉ LÉTO II.

Milostivé léto II je další šance, jak se zbavit některých exekucí tím, že se uhradí původní dluh navýšený o administrativní poplatek a stát odpustí veškeré sankce, úroky z prodlení a další náklady. Dluh, který exekutor vymáhá, se díky tomu může výrazně snížit.

Milostivé léto II. jako možnost ukončení některých exekucí se vztahuje pouze na exekuce zahájené před 28. 10. 2021 a to za dluhy u veřejných institucí nebo státních či polostátních firem. Dlužník nebo dlužnice musí exekutorovi podat písemnou žádost o zahájení postupu podle pravidel Milostivého léta II., může též požádat o sdělení výše dlužné částky, která zbývá k úhradě. Paušální náhrada nákladů exekuce (tj. odměna exekutorovi za ukončení exekuce) je stanoveno na částku 1.815,-Kč. Akce Milostivého léta II. je opět určena pouze fyzickým osobám, které mají dluh vůči státu nebo jiným veřejnoprávním věřitelům. Podmínkou také ke, aby daná fyzická osoba nebyla v insolvenci. Nesmí tedy zrovna procházet oddlužením (osobní bankrot).

Pokud myslíte, že můžete splňovat podmínky pro využití „Milostivého léta“ můžeme v Občanské poradně Centrum nové naděje pomoci s postupem, který povede k využití této mimořádné příležitosti. Pomoc je anonymní a bezplatná. Poradna je otevřená v době: PO-ČT, v době od 8:00 do 16:00 hodin. Objednejte se vždy předem na tel: 773 173 604 nebo prostřednictvím emailu: cnnfm.@cnnfm.cz, nebo využijte náš web s chatem: www.cnnfm.cz.

CNN obrázek-graf milostivého léta.jpg