uvod_1.jpg

MILOSTIVÉ LÉTO II.

Milostivé léto II je další šance, jak se zbavit některých exekucí tím, že se uhradí původní dluh navýšený o administrativní poplatek a stát odpustí veškeré sankce, úroky z prodlení a další náklady. Dluh, který exekutor vymáhá, se díky tomu může výrazně snížit.

Milostivé léto II. jako možnost ukončení některých exekucí se vztahuje pouze na exekuce zahájené před 28. 10. 2021 a to za dluhy u veřejných institucí nebo státních či polostátních firem. Dlužník nebo dlužnice musí exekutorovi podat písemnou žádost o zahájení postupu podle pravidel Milostivého léta II., může též požádat o sdělení výše dlužné částky, která zbývá k úhradě. Paušální náhrada nákladů exekuce (tj. odměna exekutorovi za ukončení exekuce) je stanoveno na částku 1.815,-Kč. Akce Milostivého léta II. je opět určena pouze fyzickým osobám, které mají dluh vůči státu nebo jiným veřejnoprávním věřitelům. Podmínkou také ke, aby daná fyzická osoba nebyla v insolvenci. Nesmí tedy zrovna procházet oddlužením (osobní bankrot).

Pokud myslíte, že můžete splňovat podmínky pro využití „Milostivého léta“ můžeme v Občanské poradně Centrum nové naděje pomoci s postupem, který povede k využití této mimořádné příležitosti. Pomoc je anonymní a bezplatná. Poradna je otevřená v době: PO-ČT, v době od 8:00 do 16:00 hodin. Objednejte se vždy předem na tel: 773 173 604 nebo prostřednictvím emailu: cnnfm.@cnnfm.cz, nebo využijte náš web s chatem: www.cnnfm.cz.

CNN obrázek-graf milostivého léta.jpg