hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Nebuď srab!!! A namoč se pro ranou péči

Nebuď srab!!! A namoč se pro ranou péči

Do záplavy koronavirových zpráv vypouštíme informaci jiného rázu, a to o kampani NEBUĎ SRAB!!! Fundraisingová kampaň ostravské pobočky Společnosti pro ranou péči je přímá, lehce drsná, osvěžující a může se do ní namočit kdokoli.

Cílem kampaně, která bude probíhat v online prostoru a pak také u řek, potoků či vodovodních kohoutků, je získat finanční prostředky na zajištění služby rané péče pro rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením v Moravskoslezském kraji. Je jasné, že celý svět a Česká republika obzvlášť zápasí s koronavirem COVID-19, ale děti se rodí stále. A na svět přicházejí i děti s postižením zraku nebo i dalším hendikepem. „Jejich rodiče musí čelit nesmírně těžké výzvě. Jejich život se během okamžiku převrátí vzhůru nohama a rodina musí sebrat všechny síly a s velkou odvahou nelehké situaci čelit. Nejsou to prostě žádní srabi,“ říká ředitelka ostravské pobočky Společnosti pro ranou péči Vladimíra Salvetová. Rodinám, i v době koronavirové, pomáhá služba raná péče, kdy poradkyně rané péče dojíždějí za rodinami přímo domů a pomáhají jim situaci zvládnout tak, aby se rodiče nemuseli uchylovat ke krajnímu řešení v podobě umístění dítěte do ústavní péče. Když není zbytí, pomáhají poradkyně rodinám i na dálku s využitím moderních technologií, pomůcky a potřebné stimulační hračky rodinám dovezou. Kampaň NEBUĎ SRAB!!! má získat finance na zajištění podpory rodin s dětmi s postižením zraku v příštím roce, protože raná péče je rodinám poskytována podle zákona zdarma a dotační programy kraje, měst a obcí náklady na její provoz pokrývají jen zčásti.

Princip kampaně spočívá ve třech jednoduchých krocích: Podpoř, Ponoř se, Pošli to dál. Tedy lidé podpoří ranou péči jakoukoli finanční částkou na příslušném účtu, ponoří se do studené vody – do potůčku, rybníka nebo třeba jen symbolicky smočí nohy v lavoru s vodou nebo si dají studenou sprchu, a vyzvou k tomu aspoň dva své známé, kamarády, kolegy. Lidé mohou své výkony nahrávat nebo vyfotit a s jejich souhlasem budou videa a fotky zveřejněny. Fotky ani videa ovšem nejsou podmínkou.

„Rodiče, kterým se narodí dítě s postižením, jsou také obrazně řečeno hozeni do vody a musí se s novou situací vypořádat. Věříme, že kampaň NEBUĎ SRAB!!! nejen přinese kýžený finanční obnos, ale také lidi pobaví, třeba i otuží, možná se někomu otužování zalíbí natolik, že u něj zůstane,“ říká ředitelka ostravské pobočky rané péče Vladimíra Salvetová, „a přejeme si, abychom aspoň trochu rozčeřili vlny sociálních sítí.“ Pokud bude situace příznivá, bude kampaň oficiálně zahájena 28. listopadu s podporou známé otužilecké skupiny na severní Moravě Otužilci Frýdek-Místek, a to v řece Ostravici pod jezem U Žida ve Frýdku-Místku v 9 hodin. „Situace se mění každým dnem, proto uvidíme, zda tento první oficiální ponor pro ranou péči bude možný, sledujte náš web, Facebook, Instagram, budeme o všem informovat,“ uzavírá Vladimíra Salvetová.

 

INFO O KAMPANI NEBUĎ SRAB:

www.ranapece.cz/ostrava/nebud-srab/

www.namocse.cz

 

PŘISPĚT LZE ZDE:

www.darujme.cz/projekt/1203665

  

KONTAKTY A INFORMAČNÍ KANÁLY:

Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava

Rodinná 2719/57, Ostrava-Zábřeh

Kristina Mezníková, tel. 607 993 749, kristina.meznikova@ranapece.cz

www.ranapece.cz/ostrava/

  

Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava

Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava, je nestátní organizace, která poskytuje odborné služby rané péče, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě se zrakovým nebo kombinovaným postižením, a to po celém Moravskoslezském kraji. Služba raná péče je určena rodinám s dětmi od narození do 7 let a podle zákona je rodinám poskytována bezplatně. Dotace kraje, měst a obcí v regionu pokrývají náklady na poskytování služby jen asi ze 60–70 %, finanční prostředky na zbylou část nákladů získává pracoviště od nadací, firemní a individuálních dárců.