hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

O vaše blízké se postaráme my

„Už nějakou dobu se sem pravidelně vracím každé pondělí. Vždy se moc těším na děvčata, která jsou opravdu laskavá a starají se o mě, jako o vlastní. Dalo by se říct, že je to můj druhý domov“. Právě těmito slovy popsala svůj pobyt v týdenním stacionáři Charity Frýdek- Místek klientka Liduška. Pro někoho pouhé klišé, pro nás balada pro uši.

Týdenní stacionář je součástí Charity Frýdek-Místek již několik let. I přesto se občas setkáváme s tím, že mnozí nemají tušení, co vůbec „týdenní stacionář“ je, a k čemu vlastně slouží. „Klientem se může stát senior či osoba starší 45 let, která není plněna upoutána na lůžku. Ve většině případů se na nás obrací pečující osoby, které musí splňovat své pracovní povinnosti, ale zároveň chtějí mít jistotu, že v průběhu jejich nepřítomnosti je jejich rodinný příslušník v bezpečí a má veškeru potřebnou péči. To samozřejmě zahrnuje obvyklou denní péči, hygienu, stravu, ale také kontakt s vrstevníky, volnočasové aktivity a láskyplnou pozornost. Víkendy poté tráví se svou rodinou v domácím prostředí“, popisuje vedoucí střediska Darja Hamalová.

Službu lze využít krátkodobě v řadě pár týdnů, dlouhodobě po několik let, ale také přerušovaně/ nesouvisle. Klient má dostatek svého soukromí v jednolůžkovém či dvoulůžkovém pokoji, ale zároveň se nikdy necítí osaměle, jelikož je středisko obohaceno hned několika zákoutími, kde mohou své volné chvíle trávit s pracovníky či vrstevníky.

„Klientům se také věnují dobrovolníci, kteří je doprovází na mše, vyrážejí společně na procházky v blízkém okolí nebo jen relaxují u kávy“, doplňuje vedoucí střediska.

Jedná se tedy o ojedinělou službu, která je svou formou jedinou v okrese Frýdku-Místku. Jak říká pracovnice Iva, „pečující osoby se tímto neodlučují od svých blízkých natrvalo; mají pouze možnost věnovat se svým povinnostem a zároveň mít jistotu, že je o ně dobře postaráno.“

Pokud je týdenní stacionář službou, kterou právě hledáte, neváhejte kontaktovat sociální pracovnici, paní Martinu Škarkovou na tel.: 730 524 664, nebo prostřednictvím e-mailu: martina.skarkova@charitafm.cz. Případné bližší informace naleznete také na webových stránkách www.charitafm.cz.

Tereza Staroščáková

Charita_Týdenní_stacionář_foto.jpg