hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Oáza pokoje pomáhá i jinak

 
 
 

S námi nejste sami, tak zní motto Charity Frýdek-Místek, které vystihuje mnohé. Charita Frýdek-Místek zajišťuje sociální služby, jejichž úkolem je pomoci širokému spektru lidí, od dětí, přes osoby duševně nemocné, až po osoby nemohoucí a seniory. Naše služby lidé vyhledávají v okamžicích, kdy se dostanou do obtížně zvladatelné situace a nutně potřebují pomoci.

Charita Frýdek-Místek v současné nelehké době však ukázala i svou jinou tvář. Dokázala, že je schopna pružně reagovat na aktuální potřeby nejen osob nacházejících se v sociální či hmotné tísni, ale i celé společnosti. Už více jak rok trvající pandemie koronaviru s sebou přinesla zavedení mnoha mimořádných a ochranných opatření, jejichž účelem mělo být zabránění šíření nemoci covid-19. Jedním z nich je plošné testování veřejnosti a zároveň jedním z míst, kde je možné se nechat otestovat, je i Oáza pokoje.

Oáza pokoje, jako jedna z pobytových služeb, pro osoby trpící chronickým duševním onemocněním, dokázala díky svým vyškoleným zdravotním sestrám od dubna tohoto roku zajišťovat tuto činnost nejen pro své klienty a zaměstnance, ale i pro širokou veřejnost. „Lidé stále chodí,“ uvedla jedna z pracovnic Oázy pokoje, „začátek byl pozvolný, ale okolí se nás naučilo vnímat i jinak než jako to zařízení se specifickými klienty. Je fajn slyšet třeba u kadeřnice, jak někdo povídá, že jsme jeho rodině v Oáze pomohli a doporučovat nás dalším.“

 

Adresa odběrového místa na covid-19 v Oáze pokoje:

 K Hájku 2971, Frýdek-Místek, pro veřejnost je otevřeno v úterý a čtvrtek 13ºº-16ºº, tel.: 733 676 687

www.charitafm.cz

 

 

 

zpět