hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Panenky v Centru aktivních seniorů

Velikonoce jsou za námi a také zdařilá výstava za sklem s tímto tématem je zpět v krabicích a zase na rok uložena. Velmi příznivé ohlasy na tento způsob prezentace tvorby seniorů „za sklem“, nás ujišťují v našem záměru v tom pokračovat. Však také trvající omezení nám jiné možnosti nedávají.

 Zvolili jsme téma další výstavy, které jistě každému připomene bezstarostné dětství. Panenky, oblečky, kočárky, kolébky a mnoho dalšího vybavení je možné vidět v těchto dnech za okny Centra aktivních seniorů.  Paní Pavla Dobíšková, sběratelka-seniorka se věnuje tomuto koníčku již více jak dvacet pět let. Není to jen zábava, ale také náročná odborná práce. Mnohé získané předměty bývají ve špatném stavu a je třeba je opravit, restaurovat do původní podoby. Také šití, háčkování a pletení garderoby pro panenky se Pavla Dobíšková s nadšením věnuje. Díky jejímu úsilí vypadají i ty stoleté jako nové. Tak dlouhý vývoj této skupiny tradičních hraček výstava prezentuje. Kromě starožitných panenek, mnohé jsou z Německa, Polska, Japonska, sbírá i staré tisky, brožury a knihy se zaměřením na ruční práce z minulého století. Stovky panenek a souvisejících předmětů paní Dobíšková vystavovala v mnoha městech Moravskoslezského kraje i jinde v republice.
K 8. květnu – Dni matek výstavu ukončíme.

Současně vás srdečně zveme na další výstavu obrazů, věnovanou tvorbě paní Jiřiny Hamrlové k jejímu významnému životnímu jubileu.

                                                          

Dalibor Kališ

městská organizace Senioři ČR FM