hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Slezská diakonie se opět zapojila do sbírky pro potřebné lidi

V sobotu 24. 4. 2021 jste mohli vidět v Tesco Frýdek-Místek dobrovolníky, kteří se zapojili do každoroční Sbírky potravin a drogistického zboží pro potřebné lidi.

Situace s koronavirem je pro mnoho lidí čím dál složitější. Počet žadatelů o potravinovou a materiální pomoc narůstá. Nejedná se přitom jen o lidi bez domova, ale také o maminky samoživitelky nebo rodiny, jejichž příjem je nyní z důvodu koronaviru ponížený někdy až na minimální hranici, ale také o seniory, na které se mnohdy zapomíná. „Statistiky jasně ukazují, že počet lidí v nouzi, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, narostl v loňském roce až o desítky procent. Důvodem je koronavirová pandemie, jež připravila mnoho obyvatel o práci. S tím pak souvisí nedostatek finančních prostředků, které by pokryly alespoň nejnutnější životní potřeby. Kdo nestihl darovat v sobotu, má stále ještě týden možnost nakoupit v on-line obchodech Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.cz. “ uvedla Veronika Láchová, výkonná ředitelka České federace potravinových bank. Všem těmto lidem jarní kolo Sbírky potravin již pomohlo a ještě bude pomáhat zvládat nelehkou situaci.

Avšak nebyli jsme jen ve Frýdku- Místku, naše dobrovolníky jste mohli potkat v Lidl Třinec a Český Těšín, Makro Ostrava nebo Kaufland Bruntál. Společně se nám v těchto prodejnách podařilo za sobotu vybrat přes 1900 kg trvanlivých potravin a přes 130 kg drogistického zboží. Aktuálně se již potraviny i drogerie distribuují potřebným lidem, za které bych ráda poděkovala všem, kteří se zapojili.

Sbírka potravin se od roku 2019 koná vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Záštitu nad její realizací převzal ministr zemědělství Miroslav Toman.

Bc. Marie Slivoníková