hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Projekt Euroklíč má nové webové stránky 

Realizátorem projektu Euroklíč je Národní rada zdravotně postižených České republiky. Webové stránky projektu, které nabízejí seznam míst osazených speciálním zámkem, prošly na začátku roku 2023 proměnou a staly se pro návštěvníka uživatelsky přívětivější a přehlednější.

Euroklíč je speciální klíč, který otevírá speciální zámek - Eurozámek. Eurozámkem jsou osazována veřejná sociální a kompenzační zařízení (např. výtahy, schodišťové plošiny). Cílem projektu je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu na celém území ČR rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a kompenzačních zařízení. Euroklíč mohou získat držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P, držitelé WC karty – IBD pacienti, diabetici, stomici, onkologičtí pacienti, lidé postiženi následujícími nemocemi: roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc, cystická fibróza, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida a další střevní nespecifické záněty, močové dysfunkce a poruchy autistického spektra.

Euroklíč je vydáván zdarma na distribučních místech, mezi která patří také Statutární město Frýdek-Místek. Euroklíč si lze vyzvednout v budově Magistrátu města Frýdek-Místek, odbor sociálních služeb, oddělení koncepce a rozvoje, ulice Radniční 1149, Frýdek-Místek, v kanceláři č. 114, tel. 558 609 317. Úřední hodiny: pondělí 8:00–17:00, středa 8:00–17:00, čtvrtek 13:00–15:00. K vydání Euroklíče je potřeba předložit občanský průkaz, průkaz OZP (TP, ZTP, ZTP/P), nebo WC kartu. V případě, že občan není držitelem průkazu OZP ani WC karty, je potřeba u výše uvedených onemocnění předložit k nahlédnutí lékařskou zprávu, dokládající výše uvedené onemocnění.

Více informací k projektu a seznam míst osazených speciálními zámky naleznete na webové stránce www.euroklic.cz.        EUklíč_vozíček.png

 

Odbor sociálních služeb