hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

SOCIÁLNÍ ASISTENCE Frýdek-Místek, Frýdlant n. Ostravicí

Sociální asistence Frýdek-Místek, Frýdlant n. Ostravicí, letos oslavila 10. výročí od registrace služby. Jsme terénní sociální služba, která pomáhá rodinám v nepříznivé sociální situaci. Klienti se na nás mohou obracet s potřebou řešit dluhovou situaci, hledání zaměstnání nebo bydlení. Pomoci můžeme také s výchovnými kompetencemi, vyplněním formulářů nebo doprovodem na úřady. Aktuálně pomáháme 39 rodinám, které se nacházejí v různých tíživých situacích.

V tomto roce jsme spolu s kolegyněmi navštívily většinu navazujících služeb, se kterými spolupracujeme. Také jsme se zaměřily na vzdělávání, supervize a uskutečnily odbornou konzultaci ke kvalitě poskytování služby. Podnikly jsme dvě exkurze, do terapeutické komunity v Karlově a do Spolu pro rodinu z. s., kde jsme čerpaly inspiraci pro naši další práci.

I v letošním roce mohla naše služba realizovat pro děti našich klientů letní pobytový tábor v TZ Višňovka ve Vyšních Lhotách a podniknout několik jednodenních výletů: na Bílou, na Pustevny, do Dinoparku, na naučnou stezku Grúň a do včelína v Krásné.

Vážíme si podpory města Frýdek-Místek, Frýdlantu n Ostravicí, MSK, potravinové pomoci, nadace J&T i dalších dárců, díky jejichž pomoci může naše služba efektivně pomáhat rodinám, které se ocitnou v tíživé životní situaci.

V případě potřeby využití pomoci naší služby nás můžete kontaktovat na tel. čísle 739 380 145, nebo osobně na ul. Palackého 129 (každé úterý mezi 7:00 - 15:00 hod.). 

 

 

 SD SAS 10 let_1.jpg   SD SAS 10 let_2.jpg