hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Sportovní olympiáda ve Frýdku-Místku

Poprvé za celých 24 let jsme byli v minulém roce, dalo by se říct „přírodou“ donuceni vynechat z našeho plánu výjimečnou sportovní akci, na kterou se netrpělivě těšili nejen naši klienti, ale také klienti z jiných zařízení, prakticky z celé České republiky.

Epidemiologická situace se zlepšila a věříme, že se nezhorší, abychom mohli uskutečnit již 24. ročník sportovní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením. Jedná se o celostátní akci s mezinárodní účastí. V letošním roce ovšem nevíme, zda budou moci přijet také závodníci ze Slovenska a Polska.

 V rámci integrace mladých lidí s postižením se této olympiády účastní ve vloženém závodě také žáci sedmých tříd základních škol z Frýdku-Místku. Jedná se o štafetový běh na 5 x 400 metrů. Věříme, že ředitelé základních škol, tak jako v minulých letech, své závodníky – reprezentanty škol, na tuto akci uvolní.

Tuto výjimečnou sportovní akci pro mládež s mentálním postižením pořádá denní stacionář Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek, o.p.s., za finanční podpory statutárního města Frýdek-Místek. Olympiáda se uskuteční v pátek 24. 9. 2021 v 8:30 hodin na atletickém stadionu TJ Slezan Frýdek-Místek, v letošním roce u příležitosti 30. výročí založení stacionáře.

 

Günther Kuboň  - autor projektu

Předseda Správní rady HC ŠŽ FM, o.p.s.