hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Tranzitní program: Ze školy do práce.

Cílem tranzitního programu je podpora studentů/mladých lidí se zdravotním omezením při přechodu ze školy do dospělého života.

Pan David se po dokončení střední školy zapojil do tranzitního programu, který nabízí sociální rehabilitace Rút Frýdek-Místek. S pomocí sociální pracovnice začal mapovat své silné stránky, zájmy, přání a cíle. David miluje sladké. Pro vykonání pracovní praxe si tedy zvolil cukrárnu.
Pracovní začátky nebyly jednoduché. David potřeboval čas, aby pochopil, že v cukrárně tentokráte není v roli zákazníka, ale praktikanta. Během několika měsíců si na praxi trénoval trpělivost a důslednost při plnění zadaných pracovních úkolů. Postupně se navyšovala doba, po kterou byl schopen se soustředit. Asistentka mu pomáhala nacvičovat jednotlivé zadání, hledala pomůcky a alternativní postupy, pomáhající Davidovi k úspěšnému splnění pracovních úkolů. Při hodnocení praxe mu majitelka cukrárny nabídla možnost sezónní práce.

Mezitím David přijal nabídku pravidelného úklidu kanceláří. Pracovní asistentka mu byla i tentokráte oporou. Podpořila Davida při komunikaci se zaměstnavatelem, při uzavírání smlouvy a při zaškolení. Spolupráce s Davidem směřovala k jasnému cíli – David zvládá samostatně úklid kanceláří.

A nyní? David si mohl za první vydělané peníze koupit, co má rád. Radost z výdělku možná ještě předčí radost z toho, že chodí do práce mezi milé kolegyně, se kterými si může popovídat.

Ozvěte se nám, rádi Vás podpoříme na cestě do dospělosti. Službu poskytujeme zdarma. Najdete nás ve Frýdku na ulici T. G. Masaryka 1101, v 1. patře budovy COOP. Kontaktovat nás můžete také telefonicky na čísle 703 499 991 nebo emailem na tranzitsd@slezskadiakonie.cz.

 

Za tým RÚT F-M Vlaďka Gavlasová

 

Slezská_diakonie_logo_Tranzitní_program.png            Vertikální logo SD - modré.png