hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Tým Stromu života pomáhá

Jeden bratrův telefonát a ještě týž den v Popově na dědině zastavilo auto s potiskem. Když jsem šla otevírat branku, trochu mě zaskočilo, že z auta vystoupila taková mladá žabka. Po druhé větě, ta první byla: „Dobrý den“, se mé obavy z prvního dojmu naprosto rozplynuly. Trpělivě naslouchala tomu, co jsem mezi slzami vyprávěla, vysvětlovala mi podrobnosti z lékařské propouštěcí zprávy, představila vaši organizaci a vše, co nám můžete nabídnout. Když jsme se vydali za maminkou k lůžku, byla profesionální a tak milá, lidská, vstřícná a otevřená, že z ní maminka nemohla oči spustit. Úplně nám ji „proměnila“, zářila, zajímala se o sestřičku. Vnášela do nás tolik potřebný klid a sílu. Cítili jsme, že maminčin stav je vážný, ale i to, že díky paní Klárce vše zvládneme, že se nemusíme bát, že je tu pro maminku i nás kdykoliv.
A to důležité, že maminka nebude trpět bolestmi. Celou dobu jsme si uvědomovali, že nebýt vaší pomoci, určitě bychom se museli obrátit na klasickou lékařskou pomoc, že by nám maminku určitě odvezli a my ji viděli naposledy při nakládání do sanitky.

Toto jsou slova z dopisu paní Jarmily, kterou jsme měli možnost poznat v letošním roce.

Přináší nám pohled do obav, které nejčastěji blízcí pečující pociťují – ŽE TO NEZVLÁDNOU – že jejich maminka bude trpět bolestmi, že pro ně bude péče příliš fyzicky i duševně náročná, že nemají dostatek informací o tom, jak podávat léky a o spoustě dalších a dalších věcí…

Zároveň nám ukazuje, co KAŽDÝ pečující POTŘEBUJE – vysvětlení, co se děje a co se bude dít, představení možností dalšího postupu, lidský přístup a prostor pro sladění péče společně s dalšími životními rolemi (zaměstnanec, partner, rodič).

 

Aby bylo možné splnit našim rodičům a prarodičům jejich poslední přání - strávit poslední chvíle tam, kde se cítí nejlépe, dojíždějí k nim domů naši zdravotníci, lékaři, odlehčovací asistenti a poradenští pracovníci. Dohromady tvoří tým, který pomáhá těžkou situaci řešit.

 

Přidejte se do našeho týmu! Jak? Podporujte nás a informujte okolí, že jsme tu pro vás.

Že se na nás můžete kdykoliv obrátit. Tel.: 553 038 016.

 

Když se uzavírá lidský život, je důležité, aby rodina držela pospolu.

 

 

Ladislav Blahuta

Mobilní hospic Strom života

 

Strom_života_logo.jpg                         Strom_života_Stromeček_foto.JPG