hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Ze školy do práce

RÚT Frýdek-Místek, sociální rehabilitace již druhým rokem žije tzv. Tranzitním programem díky projektu „Do práce a do života II“, který opět podpořila Nadace Jistota Komerční banky. Do programu se mohou zapojit mladí lidé se zdravotním znevýhodněním od 16 let, kteří buď studují na střední škole, nebo kteří už dostudovali.  

Podpora studentů při přechodu ze školy do práce a do dospělého života – to je náš cíl.

Klademe důraz na získání praktických zkušeností na poli pracovního prostředí. Formou praxe si studenti mohou vyzkoušet různá zaměstnání a zjistit, co práce obnáší, plnit přidělenou práci, osvojit si pracovní postupy, komunikovat s ostatními kolegy nebo cestovat do práce.

Jakou podporu mladým lidem nabízíme? Společně mapujeme přání a potřeby člověka, hledáme pracoviště vhodné pro získání praxe, zajišťujeme exkurze ve firmách, poskytujeme asistenci na pracovišti včetně doprovodu tam i zpět, podporujeme v získávání dovedností spojených s prací (cestování, komunikace, telefonování).

Tento projekt myslí na komplexní podporu a kromě pracovního uplatnění pomáhá mladým lidem také se získáváním soběstačnosti v běžných denních činnostech, v oblasti bydlení, volného času, zdraví nebo vztahů a v celkovém rozvoji samostatnosti.

Ozvěte se nám, rádi Vás podpoříme na cestě do dospělosti. Službu poskytujeme zdarma. Najdete nás ve Frýdku na ulici T. G. Masaryka 1101, v 1. patře budovy COOP. Kontaktovat nás můžete také telefonicky na čísle 703 499 991 nebo emailem na rut.tranzit@slezskadiakonie.cz.

 

 Tým střediska RÚT Frýdek-Místek


zpět