hero.jpg
Osoby se zdravotním postižením

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Děti, mládež a rodina

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit
Osoby sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Quis, tempore?

Zobrazit

Život v denním stacionáři Školy života se vrací do normálu

Tak jako celá naše společnost se musela vyrovnat s nepříjemnou epidemií Covidu-19, která prakticky postihla celý svět, i my ve Škole života jsme byli nuceni se přizpůsobit této nepříjemné situaci. Jsem rád, že mohu za všechny uživatele sociálních služeb a zaměstnance sdělit, že bez úhony. V době, kdy byl stacionář z nařízení vlády zavřen, zaměstnanci pomáhali ostatním spoluobčanům i podnikům šitím roušek. Spolupracovali jsme s Českým červeným křížem ve Frýdku-Místku.

V současné době, kdy už pevně věříme, že se situace bude nadále jen zlepšovat, se vrátilo do stacionáře všech 24 uživatelů, kteří netrpělivě spolu s rodiči na tuto chvíli čekali. A pro nás, všechny pracovníky v sociálních službách to znamená, znovu začít organizovat práci a volný čas pro všechny uživatele dle jejich přání a požadavků.

V měsíci červnu připravujeme mimo jiných pravidelných denních činností klubové setkání se smažením vaječiny, týdenní rekondiční pobyt v Beskydech a samozřejmě koncem září už 24. ročník celostátní letní olympiády v lehké atletice s mezinárodní účastí o pohár primátora města Frýdku-Místku. V loňském roce musela být tato akce zrušena. Poprvé za 24 let.  Věříme, že tentokrát to dopadne dobře. Věří tomu také všech 120 závodníků, kteří se už těší, na toto opětovné sportovní setkání. A život bude opět hezký!

Günther Kuboň-předseda Správní rady Handicap centra Škola života Frýdek-Místek, o.p.s.

Hand.cent.budova.jpg