Služby následné péče jsou určeny závislým osobám, které absolvovaly ústavní léčbu ve zdravotnickém zařízení, absolvovaly ambulantní léčbu nebo se jí podrobují, nebo osobám, které abstinují bez odborné pomoci. V rámci této služby jsou realizovány kromě individuálních terapií také terapeutické skupiny pro vzájemnou podporu a sdílení zkušeností.
více
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, o. p. s. Poradna pro osoby se zdravotním postižením Frýdek-Místek
Posláním služby je poskytovat odbornou poradenskou pomoc a podporu osobám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci z důvodu zdravotního postižení nebo věku, a tím za aktivní účasti uživatelů přispívat k řešení situace. Služba je poskytována bezplatně na pracovišti ve Frýdku-Místku, odbornými poradci.
více
Andělé Stromu života p. s. Poradna pro pečující a pozůstalé
Sociální služba
odborné sociální poradenství
Forma poskytování
ambulantní, terénní
Cílová skupina
Děti a mládež ve věku od 6 do 26 let ohrožené společ. nežádoucími jevy, Osoby s chronickým onemocněním, Osoby s jiným zdravotním postižením, Osoby v krizi, Rodiny s dítětem/dětmi
Pomáhá umírajícím lidem vyrovnat se s jejich těžkou životní situací a rodinným příslušníkům vyrovnat se se ztrátou blízké osoby. Tato služba je poskytována terénní (v domácnosti) i ambulantní formou (v místnosti poskytovatele).
Pracovníci odborného sociálního poradenství jsou zde po všechny lidi:
- kterých se týká umírání a věci, které s tím souvisejí
- zvažují péči o blízkého člověka s nevyléčitelným onemocněním v domácím prostředí
- kteří jsou zarmouceni po smrti blízkého či si nevědí s něčím rady
Nabízí:
- informace, rady a podporu pacientům, pečujícím a pozůstalým
- pomoc při vyřizování záležitostí na úřadech
- individuální intervence a skupinové terapie
- Klub-kavárnu, která poskytuje bezpečný prostor pro setkávání dospělých pozůstalých
- dětský klub Stromeček, který poskytuje bezpečný prostor pro setkávání dětí, které ztratily někoho blízkého
- program pro školky, školy a družiny, který seznamuje děti s hospicovou péčí
více
ONŽ - Pomoc a poradenství pro ženy a dívky, z. s. Poradna pro ženy a dívky Frýdek-Místek
Sociální služba
odborné sociální poradenství
Forma poskytování
ambulantní
Cílová skupina
osoby v krizi (ženy a dívky, které se ocitly v tíživé životní situaci, těhotné ženy, svobodné a osamělé matky, sociálně potřebné rodiny), osoby, které vedou rizikový způsob života nebo jsou jimi ohroženy, rodiny s dítětem/dětmi, děti a mládež ohrožené společensky nežádoucími jevy
Facebook: https://www.facebook.com/linkaprozenyadivky
https://www.instagram.com/poradnaprozeny/
Linka pro ženy a dívky: 603 210 999 (Po, St, Pá: 8:00-20:00 hod.)
Zařízení umožňuje předcházet sociálnímu vyloučení žen a dívek, které jsou v nepříznivé sociální situaci z důvodu neplánovaného těhotenství, narušených rodinných vztahů, potřeby zajištění dočasného bydlení pro sebe i své děti či se nedokážou orientovat v sociálně právních nárocích. Poradna poskytuje materiální výpomoc těhotným ženám a matkám. Provozuje také přednáškový program pro školy – Rodinná a sexuální výchova.
více
Slezská diakonie Poradna rané péče EUNIKA
Sociální služba
raná péče
Forma poskytování
terénní
Cílová skupina
Cílovou skupinou rané péče je rodina s dítětem se zdravotním postižením či potížemi ve vývoji od jeho narození do dovršení 7 let.
Jedná se o:
• dítě s mentálním, s tělesným a kombinovaným postižením nebo s poruchami autistického spektra (i v kombinaci se smyslovým postižením, pokud smyslové postižení není pro jeho vývoj určující),
• dítě se zaostávajícím nebo nerovnoměrným vývojem v tělesné, psychické oblasti,
• dítě na doporučení lékaře s ohroženým vývojem ze zdravotních důvodů (např. předčasný porod, nízká porodní váha).
Posláním Poradny rané péče EUNIKA je podpora rodiny s dítětem se zdravotním postižením či potížemi ve vývoji od jeho narození do dovršení 7 let. Poradenstvím v oblasti vývoje dítěte a sociálním poradenstvím posilujeme schopnosti celé rodiny s cílem, aby rodina uměla rozpoznat, pochopit a naplnit potřeby svého dítěte, aby dítě mohlo vyrůstat v rodině, navštěvovat volnočasové a školské zařízení a postupně se začleňovat do přirozeného sociálního prostředí.
Cílem rané péče je pomáhat rodičům (a jiným pečujícím osobám) poznat, pochopit a naplnit potřeby svého dítěte. Nalézt nejvhodnější postupy pro rozvoj jeho vědomostí, komunikace, sebeobsluhy, motoriky a socializace. Řešit problematiku školní a předškolní výchovy dětí se zdravotním postižením a napomoci rodinám se získáním potřebných dávek a kompenzačních pomůcek, které jim usnadní každodenní život. Rovněž chceme být pro rodiny oporou v potřebě získávání kontaktů na odborníky, specialisty a případné spolky, ve kterých se mohou vzájemně sdružovat.
Služba je poskytována ve městech Karviná, Orlová, Frýdek-Místek a Frenštát pod Radhoštěm a v jejich okolních obcích
více
Armáda spásy v České republice, z. s. Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Posláním sociální služby Prevence bezdomovectví ve Frýdku-Místku je nabídnout individuální podporu a pomoc v nepříznivé sociální situaci jednotlivcům a rodinám ohroženým ztrátou bydlení nebo u nichž ke ztrátě bydlení již došlo. Sociální služba podporuje uživatele v aktivní účasti při řešení jeho nepříznivé životní situace, kdy rozvíjí jeho schopnosti a dovednosti při uplatňování svých práv, oprávněných zájmů a při vyřizování osobních záležitostí s cílem opětovného začlenění do společnosti a snížení rizika spojeného s dosavadním způsobem života.
více
Probační a mediační služba ČR, Frýdek-Místek Probační a mediační služba ČR, Frýdek-Místek
Probační a mediační služba usiluje o zprostředkování účinného a společensky prospěšného řešení konfliktů spojených s trestnou činností a současně organizuje a zajišťuje efektivní a důstojný výkon alternativních trestů a opatření s důrazem na zájmy poškozených, ochranu komunity a prevenci kriminality.
více
Slezská diakonie Program pro pěstounské rodiny, pobočka Frýdek-Místek
Sociální služba
Forma poskytování
Cílová skupina
rodina s dítětem v náhradní rodinné péči (pěstouni, poručníci, pěstouni na přechodnou dobu, adoptivní rodiče)
Posláním Programu pro pěstounské rodiny Slezské diakonie je podpora a provázení rodin při výkonu náhradní rodinné péče tak, aby děti v těchto rodinách měly odpovídající péči s ohledem na jejich potřeby, zájmy a původní rodinné a společenské prostředí. Hlavním cílem je rodina, která buduje zdravou identitu dítěte v náhradní rodinné péči. Předmětem činnosti je uzavírání dohod o výkonu pěstounské péče, podpora adoptivním rodinám a propagace náhradní rodinné péče.
více
MIKASA z.s. Projekt Homesharing
Sociální služba
Forma poskytování
Cílová skupina
Dokážeme spojit rodiny dětí s autismem a hostitele z celého Moravskoslezského kraje. Máte zájem o homesharing ať už jako hostitel, nebo jako rodina, která potřebuje pomoct?
Jde o více či méně pravidelné odlehčení rodinám s dětmi s autismem v náročné péči. Hostitelé na určitou dobu přebírají péči o dítě s autismem za rodiče a tím jim umožňují odpočinek a prostor pro nabrání nových sil.
Hlavním cílem projektu je ukončení bezdomovectví a aktivní a cílená podpora a spolupráce s cílovou skupinou, která povede ke zvýšení její schopnosti řádně obývat pronajaté byty a dlouhodobě si je udržet. Podpora je poskytována jednotlivcům, párům nebo rodinám včetně osob s duševním onemocněním podle jejich individuálních potřeb.